İçeriğe git

D750 alırken dikkat edilmesi gerekenler

Hakan Aydın

Recommended Posts

Merhaba,

DX kullanıcısıyım ve D750'ye geçmeye karar verdim. Ancak anladığım kadarıyla d750'lerin belli serilerinde sorunlar yaşanmış ve bazı ürünler servise geri çağırılmış.

Hayyam'dan spot sıfır ürün alırken ya da ikinci el tercih etmem durumunda bu hatalı ürünlere denk gelmemek için nelere dikkat etmem gerekir? Üretim yılı olarak, misal 2016 ve sonrası üretilmiş makinalarda bu sorunlar yok diyebilir miyiz?

Geçmişte d7000 vakasına maruz kalmış biri olarak benzer sorunlarla karşılaşmak istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk seriler hariç, D750 ler sorunsuz makinelerdir. Ancak oldukça büyük bir yatırım olduğundan, önce 

başlığını tümüyle okumanız yararlı olacaktır.

Kısaca söylemek gerekirse; yaklaşık olarak ilk üretimden sonraki yıldan itibaren her D750 (o makineye özel üretim hatası yoksa) güvenerek alınabilir.

İkinci el için ise, bu makineyi iyi tanıyan birinden yardım istemek dışında, bir öneride bulunamayacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D750 lerde belli başlı 2 hata var.  Bunun ilk seri olduğunu üzerine basarak belirteyim. Sonradan çıkanlar sorunsuz. 

İlk hata ışık sızması 

İkinci hata deklanşör gölgelenmesi

Nikon servisi ikisini de ücretsiz düzeltiyor. Garantisi bitmiş olsa dahi. Yalnız fatura talep edeceklerdir. O yüzden ikinci el dahi alsanız faturasını isteyin aldığınız kişi yada yerden. 

http://advisory.nikonrepair.eu/Language_Select_D750_2.aspx

Yukarıda verdiğim link deklanşör gölgelenmesi sorunu olan makineleri seri numarasından kontrol etmeniz için. Select language Türkçe seçin. Sonra alacağınız makinenin seri numarasını girin. Sorun yoksa iyi ama varsa aldığınız yere sorun. Makine servise gitmiş mi?  Ben mesela ikinci el aldım. Makinenin seri numarası sorunlu olduğunu söylüyordu. Aldığım kişi serviste perde sisteminin değiştiğini söyledi. Servis kağıtları vardı elinde. Güvendim aldım. Hiçbir soruna rastlamadım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

https://nikon.tfaforms.net/236 

Bu linkte ışık sızması ile ilgili seri numarasından kontrol sağlıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.